Kendi uyguladığım diyet ve sporu günlük şeklinde tutmaya çalışmıştım şimdi onu burada biraz düzenleyip yazıyorum.


[31.7.2014]

BAŞLANGIÇ

boy : 2.05
kilo : 155

Profesyonel basketbol oynamışlığım var ancak sınav dolayısıyla 1.5 sene önce bırakmak zorunda kaldım ve sadece idmanları bıraktıktan 2 hafta sonra 15 kilo aldığımı fark ettim. O zamanlar elimden bir şey gelmiyordu çünkü dersler ağır ve yoğundu. İyi kötü sınav senesini bitirdim ve şimdi programıma başlıyorum.

HEDEF 120 KİLO 1.GÜN-BİTİŞTE DAYANILMAZ BAŞ DÖNMESİ MİDE BULANTISI GÖZ KARARMASI

ne yalan söyliyim internetteki yorumlar olsun programın kendi açıklaması olsun (hatta adı bile) beni biraz önyargılı yaptı. biraz korktum.dedim herhalde tamamlayamam.daha başlamadan böyleydim. açtım ilk videoyu fit test miş. önce biraz inceledim dedim bunlar bizim kardiyo idmanlarındakilerin aynısı hatta bunlar daha kolayları. ancak tabi ben o idmanları 1.5 sene önce yapıyordum.neyse ısınmayla başladım acayip zevkli geldi. esnetmeye gelesiye kadar bi nefes nefese kaldım ama bu tatlı nefes nefeselerden :D neyse esnetmelerimide güzelce yaptım ve o çok övülen programa başladım. internette fit test ile ilgili çok korkutucu yorumlar okumuştum. başladıktan birkaç hareket sonra videoda şimdi dinlenebilirsin yazısı çıkar çıkmaz kendimi yere atıyordum.son hareketleri zar zor yapıyordum.birde o çinli kadın... resmen yeni başlayanları bunalıma sokmak için koymuşlar onu çünkü diğer adam daha bi normal. shaun ın last exercies demesiyle içim bi mutlu oldu ilk günü atlatmıştım. ne kadar yorucu ve nefes kesici olsada.sonuncuyu yaparken artık kendimi yere bırakıyordum. dinlenme zamanındada yatağa atıveriyordum kendimi.stretchinge geçtiğimizde bir anda baş dönmesi ve mide bulantısı başladı gözlerim kararıyordu hayatım hiç bu kadar kötü duruma düşmemiştim. durmadan ne yapsam diyte düşünüyordum. soda almaya gitmek için ayağa kalktığımda bir anda acayip dayanılmaz bir baş dönmesi ve gözlerde kararma yaşadım.sanırım tansiyonum düşmüştü. evde yoğurt veya ayranolmadığı için son güçle gidip tuzluğu yaladım. arkasından su :D bu seferde mutfakta sandalyede kaldım. en sonunda yatağıma geli*p 15-20 dk hareketsiz yattım anca geçti.nedenini hala tam anlayamadım. oksijensizlik olduğunu düşünüyorum yarın daha dikkatli olacağım.iyi kötü ilk gün bitti. yarın kendi müziğimide açıp yapacağım daha bi motivasyon vermesi için.

2.GÜN-BACAKLAR İFLAS

dünden kalma ağrılarla iyice arttı ama bacaklarım daha bi toplandığını hissediyorum. psikolojikte olabilir gerçi.bugünkü çalışma gerçekten yorucuydu. duraklamadan yaapılan yüksek eforlu hareketler bacakları bitirdi. dünü aradım açıkçası. umarım yarın daha güzel geçer. gerçi bacaklar bu haldeyken birz zor geçecek gibi. yemeğide düzene sokuyorum yavaş yavaş. sabah 2 yumurta domates peynir yedim. sonra akşam hindi göğüs kısır (bulgurlu) cacık yedim. çok gibi duruyor ama güzel doyurdu ve kalorileride az. aralarda da ayran ve su içiyorum. bugün çalışma sonrası dünkü gibi baş dönmesi ve mide bulantısı olmamasını sağlayan ayrandı.neyse merakla yarını bekliyorum. 
not : günlük olduğu için düzenlemek istemedim yazım ve imla hataları için kusura bakmayın.[23.12.2014]

İLK HEDEFİME ULAŞTIM 

Bugün günlerden 23 aralık kilo vermeye karar vereli 5 aya yakın bir süre olmuş. İnsanity i bitirdim öncelikle onu belirtiyim. Diyetle beraber insanity bittiğinde 15 kilo falan vermiştim yani 140 kilo civarlarındaydım. Açıkçası moralim bozuktu niye çünkü 130 civarlarında olurum diye düşünüyordum.Ama spor bitse de diyete devam ettim.ve 3 ayda yani insanity bitiminden bugüne kadar 22.1 kilo daha verdim. Gerçekten çok mutluyum ama yeni hedefim 100 kiloya inmek.Bunuda başarınca sıra bb e geliyor.hesaplarıma göre (umarım) nisana kadar 100 e düşçem.


ha unutmadan boyum 1 cm daha uzamış


boy : 2.06

kilo : 117.9

HEDEF 100 KİLO


[26.01.2015]

SON'A ADIM ADIM
kilo : 108.3Geçen ay 117 kilo falandım çok hızlı çok fazla kilo vermişim biraz ürküttü. Ancak 100 kiloya vurunca vücut geliştirmeye başlıyorum göbek sıfır sadece alt karın da hafif yağlanma var (bel simidi olayı deniyor buna galiba alt karın bel çevresi komple)birde hafif göğüste kaldı o kadar. hemen mağazaya gidip pantolon denedim 38 bedene giriyorum ama belden kalça kemiğine baskı hissediyorum direk. Yani kalça kemiği üstünde çok hafif bir yağ var kol derisi gibi ama artık pantolon yağı sıkmıyor direk kemiğe baskı yapıyor sanırım belim minimum 38 beden olacak burada sabitlendi çünkü gidebilecek yağ katmanı yok artık.Ayrıca hayatımda ilk defa yapışan pantolonlardan denedim gayet hoş durdu açıkçası gayet de rahatmış hiç dışarıdan göründüğü gibi değil. Ama pek hoş bakmadığım için bu tarz pantolonlara bıraktım.

Tişört ceket bedenim ise öylesine sırtıma large ceket aldım ve beden fit bir şekilde oturdu artık gerçekten inceyim bunu her aynaya bakışımda fark ediyorum. (gerçi large bedende de kollar olmuyor ya hayırlısı ).
HEDEF 100 KİLO 


Uyguladığım diyeti sporu kısacası hayat tarzımı diğer yazılarımda anlatacağım.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder